OrtoRad

Insignia

INSIGNIA to komputerowe leczenie wady zgryzu, nowoczesna, obecnie najbardziej zaawansowana technologia. Ten skomputeryzowany system łączy cyfrowe planowanie leczenia ze specjalnie produkowanymi zamkami i drutami dopasowanymi do indywidualnej anatomii zęba.

Lekarz ortodonta, stosując system Insignia, po wizualizacji w technologii 3D, dobiera indywidualny program leczenia i projektuje precyzyjnie pozycję zębów po jego skończeniu; przewiduje przebieg całego leczenia, co umożliwia wyprodukowanie specjalnie dla nas zamków, klamer i łuków, które optymalnie będą regulowały nacisk i prowadziły proces ustawienia zębów.

Dzięki technikom cyfrowym możemy jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zobaczyć jak będą wyglądały nasze zęby i nasz uśmiech. System Insignia pozwala wyraźnie skrócić czas noszenia aparatu , zmniejszyć liczbę wizyt w gabinecie oraz zminimalizować dyskomfort leczenia. Jest to zatem idealny sposób leczenia dla tych, którzy cenią swój czas, dla niecierpliwych, którzy szybko chcą widzieć pozytywne efekty oraz dla młodzieży, która jak najszybciej chce pozbyć się aparatu ortodontycznego, by wreszcie zachwycać wszystkich swoim uśmiechem.

Cechy aparatu INSIGNIA:

– W odróżnieniu od tradycyjnych aparatów jest zaprojektowany indywidualnie dla każdego pacjenta;
– Pacjent może zobaczyć, przed rozpoczęciem leczenia, jak będzie wyglądał jego uśmiech po zakończeniu leczenia;
– Leczenie większości przypadków bez ekstrakcji zębów;
– Mniej bólu i dyskomfortu przy przesuwaniu zębów;
– Krótszy czas leczenia;
– Mniej wizyt kontrolnych;
– Rezultaty o wysokiej i przewidywalnej jakości;
– Idealny dla każdego, kto chce jak najszybciej zdjąć zamki i uzyskać ładny uśmiech.

To wszystko jest możliwe dzięki planowaniu leczenia 3 D. Na pierwszej wizycie ortodonta pobiera wycisk, który jest wysyłany do laboratorium INSIGNIA – tam projektowany jest uśmiech pacjenta. Zaawansowane oprogramowanie do obrazowania stworzy trójwymiarową wizualizację zgryzu. W laboratorium zostaną wyprodukowane zamki i druty z indywidualnymi parametrami odpowiednim i dla danego pacjenta. W przeciwieństwie do leczenia zwykłymi aparatami plan leczenia opracowany przy użyciu Insignii uwzględnia najmniejsze szczegóły, które zapewniają szybkie, bezbłędne i przewidywalne wyniki leczenia. Każdy element jest precyzyjnie obliczony, tak, aby optymalnie wpłynął na ruch zęba. Ma to na celu zmniejszenie liczby wizyt, skrócenie czasu leczenia oraz zapewnienie wyjątkowego komfortu noszenia aparatu. Kolejna wizyta to przedstawienie planu leczenia, na tej wizycie pacjent może zobaczyć ostateczny projekt swojego uśmiechu. Plan leczenia opracowywany przy użyciu INSIGNII uwzględnia najmniejsze szczegóły, które zapewniają szybkie, bezbłędne i przewidywalne wyniki leczenia.

Po zaprojektowaniu i zaakceptowaniu planu leczenia ortodonta zakłada aparat.