OrtoRad

INVISALIGN

Czy metoda Invisalign jest odpowiednia dla Ciebie?

Invisalign® to metoda leczenia różnych, prostych i złożonych wad zgryzu wymagających prostowania zębów. Niezależnie od konkretnego problemu, wynikiem każdej terapii jest nowy, piękniejszy uśmiech, który z przyjemnością pokażesz innym.

Poniżej podano niektóre wady zgryzu, które można leczyć za pomocą Invisalign.

image-teeth-01.png

Stłoczenie zębów występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów.

image-teeth-02.png

Szpary między zębami powstają gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów.

image-teeth-03.png

Zgryz krzyżowy jest efektem niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy. Może to powodować zachodzenie jednego lub więcej zębów górnych na wewnętrzną powierzchnię zębów dolnych – sytuacja taka może wystąpić zarówno w przypadku zębów przednich, jak i bocznych.

image-teeth-04.png

Zgryz głęboki występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne.

image-teeth-05.png

Z przodozgryzem mamy do czynienia wtedy, gdy zęby dolne wystają przed przednie, co jest zwykle wynikiem zbyt słabego rozwoju szczęki, przerostu żuchwy lub obu tych zjawisk równocześnie.

Aby sprawdzić, czy leczenie metodą Invisalign odpowiada twoim potrzebom, niezbędna jest wizyta  w naszym gabinecie – dr Wojciech Radliński jest  Certyfikowanym  Lekarzem Invisalign.

Zawsze innowacyjne

Metoda Invisalign znacząco różni się od tradycyjnych sposobów prostowania zębów. Rozwiązanie Invisalign jest oparte na innowacyjnej technologii, dostarczane jest w formie zestawu wymiennych, przezroczystych alignerów nakładek które prostują zęby milimetr po milimetrze i w przeciwieństwie do aparatu stałego,  nie posiadają żadnych drutów czy zamków . Alignery Invisalign są prawie niewidoczne podczas noszenia, bo nie posiadają żadnych metalowych elementów.

Załóż i zdejmij, kiedy tylko chcesz

Stałe zamki mogą utrudniać skuteczne czyszczenie zębów i dziąseł oraz ograniczać listę potraw, których spożycie nie powoduje twojego dyskomfortu.
Ponieważ alignery Invisalign można zdjąć w dowolnym momencie terapii, możesz jeść, co tylko zechcesz, łatwo utrzymasz higienę jamy ustnej, a przy tak ważnych okazjach jak ślub czy kluczowe spotkania możesz je po prostu na pewien czas zdjąć. Zachowaj twój własny styl życia podczas leczenia.

Zaplanowana droga do twojego nowego uśmiechu

Bez względu na cele danej terapii  przygotujemy Ci precyzyjny  plan leczenia. Dzięki wirtualnemu, trójwymiarowemu planowi leczenia ClinCheck zobaczysz także jak twoje zęby mogą wyglądać w trakcie i po zakończeniu terapii.

Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia. Dzięki temu możesz zobaczyć jak powinny wyglądać twoje zęby na koniec leczenia i monitorować zmiany następujące w jego trakcie.